Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Regaty żeglarskie ZZ „Budowlani”

Na wodach Jeziora Dominickiego, położonego na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego w powiecie leszczyńskim. odbyły się regaty żeglarskie w klasie Omega – Standard. Żeglarze walczyli o Puchar Jeziora Dominickiego i Puchar Przewodniczącego Zarządu Krajowego Związku Zawodowego „BUDOWLANI” . Organizatorem regat była Organizacja Zakładowa ZZ „Budowlani” w LOB S.A. w Lesznie. Koordynatorem zawodów był kol. Ryszard Sprengel, niestrudzony propagator żeglarstwa w naszym Związku. Sędzią Głównym Regat był Leszek Wodzyński.
Regaty były asekurowane przez dwie łodzie motorowodne z ratownikami WOPR – Leszno. Przez cały okres trwania regat był czynny punkt sanitarny. Żadnych kolizji i wywrotek jachtów nie było.
Żeglarze zmagali się przez dwa dni. W dniu 10.06.2017 r. rozegrano trzy biegi przy sile wiatru 3 ÷ 6 stopni w skali Beauforta. W dniu 11.06.2017 r. rozegrano dwa biegi przy sile wiatru od 2 do 3 stopni.

KLASYFIKACJA REGAT

Sumując końcową klasyfikację regat i odrzucając w każdej załodze najgorszy wynik – końcowa klasyfikacja regat przedstawia się następująco:
I miejsce zajęła załoga z Leszna – niezrzeszeni zdobywając pkt. 5 w następującym składzie:
Sternik – Sebastian Krauze
Załoga – Tomasz Kempiński
Załoga – Norbert Garbacz
Załoga zdobyła Puchar Jeziora Dominickiego ufundowany przez Prezydenta Miasta Leszna.
II miejsce uzyskując 7 pkt. zdobyła załoga reprezentująca Zawiązek Zawodowy „Budowlani” LOB S.A. – Leszno w następującym składzie:
Sternik – Ryszard Sprengel
Załoga – Tadeusz Krauze
Załoga – Wioletta Krauze
załoga zdobyła Puchar Przewodniczącego Zarządu Krajowego Związków Zawodowych Budowlani Zbigniewa Janowskiego I Puchar Wójta Gminy Włoszakowice.
III miejsce zajęła załoga reprezentująca Zawiązek Zawodowy „Budowlani” w LOB S.A. – Leszno uzyskując pkt. 10 w składzie:
Sternik – Paweł Wojciechowski
Załoga – Aleksander Kierecki
Załoga – Jacek Frączek
Załoga zdobyła puchar ufundowany przez firmę Werner Kenkel w Krzycku Wielkim.
IV miejsce zajęła załoga reprezentująca Zawiązek Zawodowy „Budowlani” w LOB S.A. – Leszno w składzie:
Sternik – Daniel Andrzejewski
Załoga – Józef Czwojdziński
Załoga – Lidia Garbacz uzyskując pkt.15
V miejsce zajęła załoga z Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Budowlani”- Leszno w następującym składzie:
Sternik – Marcin Koronowski
Załoga – Anna Koronowska
Załoga – Luiza Tarnowska uzyskując pkt.21
VI miejsce zajęła załoga reprezentująca „Nasz Dom – Nasz Świat” z Leszna w następującym składzie: