Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA 2017 – DZIEŃ OTWARTY W ZAKŁADZIE SINIAT W LESZCZACH

W Zakładzie Produkcyjnym SINIAT Sp. z o.o. w Leszczach, nagrodzonym w ubiegłym roku w konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, tradycją stało się już organizowanie w czerwcu Dnia Bezpieczeństwa.

W tym roku dzień przybrał formę Dnia Otwartego i był dedykowany wszystkim pracownikom i ich rodzinom, emerytom i rencistom jak również lokalnej społeczności. Wśród zaproszonych znalazły się Przewodnicząca Okręgu Świętokrzyskiego ZZ „Budowlani” Anna Bujnowska oraz Kamila Pękalska, Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział Kielce.

Dla licznie przybywających gości przygotowano mnóstwo atrakcji. Jedną z nich była Strefa EKOJAZDY, która składała się ze stanowisk do nauki zasad ekojazdy oraz do wideo-testów na prawo jazdy, gdzie uczestnicy mieli możliwość odświeżenia przepisów oraz zmierzenia się z próbnym egzaminem na prawo jazdy.

Ogromną popularnością wśród najmłodszych cieszył się konkurs rysunkowy. Na kawałkach płyt gipsowo-kartonowych powstały barwne rysunki, przedstawiające bezpieczną pracę widzianą oczami dziecka. Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali paczkami ze słodyczami.

W trakcie trwania dnia otwartego przeprowadzono wiele gier i zabaw zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Specjalną atrakcją był występ pary szczudlarzy, która zabawiała dzieci konkurencjami sprawnościowymi i tworzeniem z baloników – zwierzątek, szabli, kwiatów itp.

W trakcie pikniku można było poddać swoją gaśnicę samochodową okresowemu przeglądowi na specjalnie zorganizowanym stanowisku. W drodze losowania rozstrzygnięto, trwający od czerwca 2016 do czerwca 2017, konkurs „Zgłoś Near Miss”.

Goście mogli także zwiedzić zakład i zapoznać się z całym procesem technologicznym. Chętnych było bardzo dużo: od kilkulatków do seniorów, w tym emerytów, którzy pracowali przy uruchamianiu produkcji 15 lat temu. Zakład zwiedziło prawie 100 osób.

Małgorzata Maj–Sępioł
Dorota Nowak