Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ELEKTROMONTAŻ RZESZÓW ZWIEDZAŁ LWÓW I OKOLICE

W tym roku Zarząd Związku Zawodowego „Budowlani” w Elektromontaż Rzeszów zorganizował trzydniową wycieczkę na Ukrainę do Lwowa i okolic. To już tradycja – ta organizacja jest znana z ciekawej aktywności turystycznej.
Program wycieczki oraz zabezpieczenie profesjonalnej obsługi przewodnika przygotowało biuro turystyczne Guliwer z Rzeszowa.

Podczas trzydniowego pobytu w Lwowie uczestnicy wycieczki wraz z przewodnikiem, który bardzo dobrze mówił po polsku mieli możliwość zwiedzić m.in. : Politechnikę Lwowską, Uniwersytet, Ossolineum, Cerkiew św. Jura, mury obronne z arsenałem, cerkiew wołoską, kościół Dominikanów, pomnik Nikifora, Aptekę – Muzeum, Katedrę ormiańską, rynek z zabytkowymi kamienicami, Włoskim Dziedzińcem i Ratuszem, Bazylikę Metropolitarną Katedrę p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Kaplicę Boimów, Katedrę Łacińską, Pomnik Mickiewicza, Prospekt Swobody z Operą Lwowską, Cmentarz Łyczakowski ( groby m.in. Gabrieli Zapolskiej, Marii Konopnickiej) i Cmentarz Orląt Lwowskich. Po wejściu na Wysoki Zamek z Kopcem Unii Lubelskiej można było podziwiać piękną panoramę miasta. W drugim dniu wycieczki wieczorem był przygotowany bankiet na, którym przy muzyce tutejszego DJ serwowano zimne i ciepłe dania regionalne. Jak na trzydniową wycieczkę program był bardzo bogaty. Uczestnicy wykazali się dużą wytrwałością i jednocześnie przyczynili się do wytworzenia miłej i wesołej atmosfery wycieczki. Zarząd firmy Elektromontaż Rzeszów na czele z Prezesem Zygmuntem Sikorą tradycyjnie już wsparł organizację bardzo atrakcyjnej wycieczki, doskonałej formy integracji pracowników .

Wszystko było znakomite. Jedyny minus to zbyt duże kolejki na granicy.

Andrzej Płonka